Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, marketing sektöründe, bir kurumun gözüken yüzüne verilen isimdir. kurumsal hüviyet ile firmalar, kendilerini daha huzurlu ve daha basit anlatım edebilirler. Kurumsal kimliğin ön plana çıkarılması için, logodan ofis dizaynına, çalışanların görünüşünden, araçlarına, tabeladan internet sitesine kadar birçok faktörün, en makul şekilde hazırlanması gerekmektedir. Kurumsal kimlik, firmaların değişmez bir bütünüdür. Akılda kalıcı olması için firmalar, kurumsal kimliklerini genel hatlarıyla değişiklik yapmak istemezler. Ancak kurumsal kimliklerin vakit içinde gelişmeye ve çağa ayak uydurmaya ihtiyacı vardır.

Kurumsal kimlik çalışmalarında en mühim faktör, amblemler yani logolardır. Kullanıcıların aklında kalan simge genellikle firmaların logosudur. Firmalar bu logolar ile kendilerini, ürünlerini ve hizmetlerini aynı anda tanınabilirler. Bu nedenle yapılacak olan kurumsal hüviyet çalışmalarının itinalı ve titizlik ile yapılması gerekir.

Bizler, kurulduğumuz günden bu yana, kurumsal kimliğinizin en makul şekilde sizi yansıtması için ustalaşmış çalışıyoruz. Her biri alanında uman olan ekibimiz ile fedakâr hizmet sunarak, firmanızı en makul şekilde anlatacak amblem tasarımları yapıyoruz. Kaliteli ve ustalaşmış hizmet anlayışımız vasıtası ile bu güne kadar birçok etkin projeye imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Pek çok şirketin kurumsal kimliğini en makul şekilde geliştirerek, internasyonal alanda tanınmasına katkı sağladık. Bu nedenle kurumsal hüviyet çalışmalarınızda en iyi çözüm ortağınız olmaktan haysiyet duymaktayız.

Kurumsal kimliğinizi yansıtacak olan en mühim faktörlerden birinin amblem tasarımları bulunduğunun farkında olarak, hususi tasarımlar yapıyoruz. Tasarımlarımızın her aşamasında sizlere malumat vererek düşünce alışverişinde bulunuyor, isteklerinizi ve ihtiyacınız olan şeyleri karşılayacak logolar üretiyoruz. Ayrıca logolarınızda kullanılacak renklere kadar birçok ayrıntıya dikkat ediyor ve hassas çalışıyoruz.

Sunmuş olduğumuz kurumsal hüviyet hizmetimizin önemini ve kurumsal kimliğin ne işe yaradığını ayrıntılı olarak inceleyelim;

Kurumsal kimliğin unsurları;

Kurumsal davranışlar; bu davranışlar, kurumların üçüncü şahıslar olan davranış şekli kapsamaktadır.

Kurumsal iletişim; bu unsur, kurumun kimliğinin iletişim ile olan bağlantısını kapsamaktadır. Bu iletişim kurumun reklamı, pazarda tanıtılması, satış geliştirmesi, kamuoyu araştırması,halkla ilişkileri ve personel iletişimi gibi konulardan oluşmaktadır.

Kurum felsefesi; kurumun değer, tutum, hedef, prensip ve kuruluşundan itibaren geçen zamandan oluşmaktadır.

Firmamızın kurumsal hüviyet çalışması iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Bu aşamalardan şöyle anlatmak mümkündür;

Kurum içi çalışmalar;

Zarf tasarımı, amblem tasarımı, atentli kağıt tasarımı, kartvizit tasarımı, dosya tasarımı, haberleşme formları, bloknot tasarımı, kurum içi yönlendirmeler, firma kuralları, kurumsal hüviyet kullanım klavuzu, dijital olan materyallerin tasarımı ve muhasebede kullanılacak dokümantasyonların tasarımı.

Kurum dışı çalışmalar;

Araç tasarımları, kurumsal internet projeleri, bina cephesi ve iç tasarımı, tanıtım materyalleri, reklam materyalleri.

Bizler kurumsal kimliklerinizin oluşumlarında muayyen süreçler izliyoruz. Bu süreçleri şöyle anlatmak mümkündür;

Tasarım sürecinde yapılacakların belirleme edilmesi
Tasarım sürecinin zamanlanması
Tasarımların ilk etaptaki sunumu
Sunum sonra meydana getirilen düzenlemeler
Onaylanmış olan tasarımların baskı ve teslim edilme süresinin zamanlaması
Başarılı bir kurumsal hüviyet çalışması için, şirketin tüm bilgilerinin kusursuz olarak katılması gerekmektedir. Bu veriler sonucunda, şirketin genel kurumsal kimliği ortaya koyulup, çalışmaların en hızlıca tamamlanması sağlanmaktadır. Kurumsal hüviyet çalışmalarında mühim olan bir öteki etken ise, logoların rengidir. Bu rengin kurumsal kimliğin kültürünü, tarihini, sunmuş olduğu hizmeti ya da ürünü en makul şekilde yansıtması gerekmektedir. Yaptığımız çalışmalarda, kurumunuzu en makul şekilde yansıtacak rengi bularak, kimliğinizin bu renk ile bağdaşmasını sağlıyoruz.

Firmaların kurumsal hüviyet çalışması yaptırmasındaki amaçlar;

Kendi kurumlarının reklamını yapmak.
Belirledikleri hedef kesime ulaşmak.
Satışlar için medyayı bilgilendirmek.
Sahip oldukları kurum için sağlam bir görüntü ve prestij yakalamak.
Hem iç hem de dış uyumu yakalayabilmek
Finansal kurumları ve yatırımcıları etkileyebilmek.
Rakiplerden bir adım önde olmak.
Uluslararası alanda prestij sahibi olmak ve dünya ülkelerine de tanıtım yapabilmek.
Başarılı bir kurumsal kimliğin firmaya olan katkılarından ise şöyle anlatmak mümkündür;

Kurumsal hüviyet çalışmaları, geleceğe olan yatırımları anlatım etmektedir. bu yatırımlar, firmaların ilk zamanlarda olmasa bile, ilerleyen dönemlerde kazançlı çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kurumların uzun soluklu saygınlık kazanmasına destek olmaktadır.

Firmanın adının ve logosunun, akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır.
Firmaya ait olan özelliklerin, en süratli şekilde aktarılmasını sağlamaktadır.


Ürün ve hizmetlerin nitelik garantisini sunmaktadır.
Ürün ve hizmetlerin doğası ve konumları ile ilgili malumat vermeyi sağlamaktadır.
Rakiplerden farklılaşmayı sağlamaktadır.
Görüldüğü gibi kurumsal kimlik, bir şirketin geleceği için olabildiğince önemlidir. bu nedenden dolayı yeni kurulan şirketler için yapılacak olan kurumsal hüviyet çalışmalarının kusursuz olması gerekir. zira kurumsal kimliğin yenilenme şansı yoktur. Ancak vakit içinde değişme çalışmaları yapılabilmektedir. Bizler de hem kurumsal kimlik çalışmalarınızı en makul şekilde planlıyor hem de lüzumlu değişimleri, çağın ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlıyoruz. Bu nedenle en ustalaşmış hizmeti sunuyor ve ihtiyacınıza İdeal çözümleri üretiyoruz. Sizlere verdiğimiz lafı zamanında yerine getirerek, vakit kaybetmeden, adınızı tanıtmanıza destek oluyoruz. Tüm bu tarz şeyleri yaparken de makul fiyatlar sunuyor ve maliyetlerinizi azaltmanıza destek oluyoruz.

Personelimizin eğitim ve gelişime ehemmiyet vererek, her birini kendi işin ehli hale getiriyoruz. Bu sayede, reklam ve tanıtım çalışmalarınızı en kaliteli şekilde sunarak, size hususi tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Sizler de bu kaliteli ve ustalaşmış hizmetimizden faydalanarak, kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, derhal bizimle irtibata geçebilir, makul fiyat tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Foto Galeri
Aktif Kampanyalar

Kurumsal kimlik çalışması şimdi %30 indirimde!

Stet clita kasd gubergren, no sea takimata
Duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat.
Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  90
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fırat Ağgez
  Fırat Ağgez
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?