SEO & Backlink Hizmeti

SEO & Backlink Hizmeti

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?
SEO, ücretli olmayan (“organik” olarak bilinir), arama motoru neticeleri vasıtasıyla internet sitenizin ziyaretçilerini artırma çalışmalarıdır.

Başka bir anlatım ile:

Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için meydana getirilen çalışmaların tümüne verilen isimdir.

SEO, ingilizce karşılığı Search Engine Optimization olan kelimelerin kısaltılmış biçimidir. Amaç internet sitelerinin arama motoru netice sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesidir.

SEO vasıtası ile internet sitenizin performansını artırabilir daha çok ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Bu içerik vasıtası ile SEO Nedir? sorusunun yanıtını ve Arama Motoru Optimizasyonunun iyi mi yapıldığıyla ilgili detayları öğreneceksiniz. Ayrıca içerik sonra aklınıza takılan bütün sık sorulan sorulara süratli cevaplar alabileceksiniz. İçeriğin uzun olması sizi korkutmasın, okurken keyif alacaksınız.
SEO Açılımı Nedir?
SEO’nun açılımı: Search Engine Optimization. İngilizce kelimelerin kısaltılması olan SEO’nun Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu’dur.

SEO Neden Gereklidir? Neden Önemlidir?
SEO’nun amacı internet sitelerini Google ya da hedeflenen arama motorunda kelime bazlı üst sıralara çıkarmaktır. Üst sıralarda bulunan internet sayfaları daha çok tıklama alırlar. Fazla ziyaretçi her internet girişimcisini sevinçli eder fakat burada aslolan mühim olan kalifiye kullanıcı sayısıdır. Yani Arama Motoru Optimizasyonunu daha çok ziyaretçi almak için değil daha çok kalifiye ziyaretçi almak için yapmalısınız.

Bu hususta deneyim sahibi değilseniz bir SEO uzmanı ile çalışmalara başlayabilirsiniz. Doğru uzmanı bulup bulmadığınız konusu ile ilgili emin olmanızı öneririm. Çünkü bilinsizce meydana getirilen çalışmalar sitenize ciddi zararlar verebilir. Çoğu uzman genelde aşağıdaki hizmetleri sunarlar:

Sitenizin Genel Yapısını İnceleme.
Sitenizin İçeriklerini İnceleme, Revize ve Yeni İçerik Önerilerinde Bulunma.
Web Sitenizin Google ve Diğer Arama Motorlarına Göre Geliştirilmesi İçin Önerilerde Bulunma.
Anahtar Kelime Araştırması.
Rakip ve Sektör Analizi.
SEO Eğitimi.
Site Dışı Stratejilerin Geliştirilmesi ve Uygulanması.
Profesyonel ve Anlaşılır SEO Raporlarının Hazırlanması.

SEO PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?
Uygun Fiyatlarla SEO Hizmeti Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler Neden Önemlidir?
Anahtar kelimeler, Arama Motoru Optimizasyonu stratejiniz için eğer olmazsa olmazlar arasındadır. Bu yüzden, analitik bir yaklaşım kullanmalısınız. Öncelikle, potansiyel ziyaretçinizi düşünün. Ne tür bir arama yapıyor, ne istiyor? Sayfanızı yüzlerce değişik terim için optimize edemezsiniz. İşte bu yüzden oldukça özel sorguları tercih etmeli ve neyi optimize ettiğimize karar vermemiz gerekmektedir.

Akılda tutulması ihtiyaç duyulan 3 mühim şey var: Sıklık, Rekabet ve Alaka.

Anahtar kelime inceleme süreci, AKH (Anahtar Kelime Hacimi), frekans (insanların bir şeyler aramış olduğu sıklık) ile rekabet arasındaki ilişkidir (piyasanın ne kadar rekabetçi olduğu).

AKH araştırması yaparken yaparken çoğumuz hedefleyeceği anahtar kelimeyi aramaz. Amaç hazırlamış olduğumuz içerikleri tanımlayan mühim anahtar kelimelere yer vermektir. Bu bize arama motorlarında daha görünür kılacak, hedeflenen anahtar kelimemize daha fazla katkı sağlayacaktır.

Hizmet Teklif Formu

  28.12.2022
  37
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Fırat Ağgez
  Fırat Ağgez
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?